Cadre didactice

DIRECTOR

Vadasz Reka – profesor limba engleză, grad didactic I

 

DIRECTOR ADJUNCT

Dragomirescu Luminița Dorina – profesor biologie, grad didactic I

 

CONSILIER EDUCATIV

Malancu Paula – profesor limba engleză, grad didactic I

 

STRUCTURA UNITĂŢII ŞCOLARE PROFESORI DIRIGINȚI

 

 

Nr. Crt.

 

 

CLASA

 

SPECIALITATE

 

 

PROFESORI DIRIGINŢI

1 9A Matematică informatică

intensiv informatică

PĂUNESCU MARIANA

 

2 9B Matematică informatică RĂDUNĂ CARMEN
3 9C Matematică informatică UNGUREANU LUCIA
4 9D Matematică informatică

intensiv engleză

ȘTEFĂNESCU ALINA

 

5 9E Științe ale naturii ANDREI RALUCA
6 9F Științe ale naturii BADEA DOINITA
7 9G Științe sociale

intensiv engleză

SURCEL LUMINITA

 

8 9H Științe sociale GHIOCA SILVIA
9 10A Matematică informatică

intensiv informatică

CHIRITA VALENTINA
10 10B Matematică informatică ZIDU GEORGE
11 10C Matematică informatică SZEKELY ALEXANDRINA ANA
12 10D Matematică informatică

intensiv engleză

PĂVĂLOIU SIMONA
13 10E Matematică informatică

intensiv engleză

MALANCU PAULA
14 10F Științe ale naturii CIHODARIU GHEORGHE
15 10G Filologie AȘTELIAN CARMEN RALUCA
16 11A Matematică informatică

intensiv informatică

ŞTEFĂNESCU MANUELA
17 11B Matematică informatică BURLACU CAMELIA
18 11C Matematică informatică LEAUTĂ OANA
19 11D Matematică informatică

intensiv engleză

NIȚĂ ECATERINA
20 11E Matematică informatică

intensiv engleză

STĂNICĂ MANUELA
21 11F Matematică informatică ANDREI CĂTĂLINA
22 11G Stiințe sociale VLĂDUȚ CORINA
23 12A Matematică informatică

intensiv informatică

BADEA CORINA
24 12B Matematică informatică APOSTOL ION
25 12C Matematică informatică GORUNEANU GRAȚIELA
26 12D Matematică informatică

intensiv engleză

GHERGHIŞAN LUCIA
27 12E Matematică informatică

intensiv engleză

STEFAN CRISTINA
28 12F Matematică informatică BURLACU JANINA
29 12G Filologie CIOTÂRNEL RALUCA
30 12H Stiințe sociale STANCIU LIDIA

 

PERSONALUL DIDACTIC

Situaţia personalului didactic pe arii curriculare/ comisii metodice

 

A.   ARIA CURRICULARĂ LIMBĂ ŞI COMUNICARE-19 cadre didactice

  1. Catedra de limba şi literatura română şi limbi clasice - 8 cadre didactice
Săvoiu Adrian Limba și literatura română Titular Grad I
Stănică Manuela Limba și literatura română Titular Dr, Grad I
Szekely Ana Limba și literatura română Titular Dr, Grad I
Vlăduț Corina Limba și literatura română Titular Grad I
Dima Irina Florina Limba și literatura română Titular Definitiv
Vasile Marilena Limba și literatura română Suplinitor Definitiv
Popescu Mona Lisa Limba și literatura română Suplinitor Definitiv
Voicescu Ileana Limba latină Titular Grad I

 

  1. Catedra de limba engleză - 7 cadre didactice

 

Malancu Paula Limba engleză Titular Grad I
Vadasz Reka Limba engleză Titular Grad I
Gherghișan Lucia Limba engleză Titular Grad I
Răducu Adriana Limba engleză Titular Grad II
Ciotârnel Raluca Limba engleză Titular Grad II
Păvăloiu Simona Limba engleză Titular Definitiv
Cosma Monica Limba engleză Suplinitor Debutant

 

  1. Catedra de limbi romanice – 4 cadre didactice

 

Aștelian Raluca Limba franceză Titular Dr, Grad I
Iscu Mihaela Limba franceză Titular Grad II
Stanciu Claudia Limba franceză Suplinitor Definitiv
Stănescu Camelia Limba spaniolă Suplinitor Grad II

 

B.   ARIA CURRICULARĂ MATEMATICĂ ŞI ŞTIINŢE 20 cadre didactice

  1. Catedra de matematică - 7 cadre didactice

 

Leaută Oana Matematică Titular Dr, Grad I
Cihodariu Gheorghe Matematică Titular Grad I
Petriceanu Anamaria Matematică Titular Grad I
Ștefan Cristina Matematică Titular Grad I
Ștefănescu Alina Matematică Titular Grad I
Zidu George Matematică Detașat Grad I
Ungureanu Lucia Matematică Titular Grad I

 

  1. Catedra de fizică - 5 cadre didactice

 

Apostol Ion Fizică Titular Dr, Grad I
Tunaru Ionel Fizică Titular Grad I
Ștefănescu Manuela Fizică Titular Grad I
Andrei Raluca Fizică Titular Grad I
Ion Mihaela Fizică Titular Grad I

 

  1. Catedra de științe - 8 cadre didactice (chimie și biologie)

 

Niță Ecaterina Chimie Titular Grad I
Badea Doinița Chimie Titular Grad I
Manole Valentina Chimie Completare de normă Grad I
Dragomirescu Luminița Biologie Titular Grad I
Andrei Cătălina Biologie Titular Grad II
Ștefănuț Mirela Biologie Plata cu ora Grad I
Cotropai Geanina Biologie Plata cu ora Grad II
Oprea Lavinia Biologie Suplinitor Definitiv

 

C.   ARIA CURRICULARĂ OM ŞI SOCIETATE 10 cadre didactice

  1. Comisia om și societate - 6 cadre didactice

 

Surcel Luminița Geografie Titular Grad I
Ghioca Silvia Geografie Suplinitor Definitiv
Stanciu Lidia Istorie Titular Dr, Grad I
Burlacu Janina Istorie Titular Grad I
Ciungu Ștefania Religie Suplinitor Definitiv
Pletea Nicoleta Religie Suplinitor Grad II

 

  1. Comisia științe socio-umane - 4 cadre didactice

 

Goruneanu Grațiela Discipline socio-umane Titular Grad I
Iordan Marieta Discipline socio-umane Titular Grad I
Simionescu Eugenia Discipline socio-umane Titular Grad II
Toth Alina Profesor consilier Titular Grad I

 

D.   ARIA CURRICULARĂ INFORMATICĂ 6 cadre didactice

 

Păunescu Mariana Informatică Titular Grad I
Aldea Cristina Informatică Titular Grad I
Badea Corina Informatică Titular Grad I
Chiriță Valentina Informatică Titular Grad I
Rădună Carmen Informatică Titular Grad I
Popescu Corneliu Informatică Titular Grad II

 

E.   ARIA CURRICULARĂ ARTE ȘI SPORT 4 cadre didactice

 

Burlacu Camelia Educație fizică Titular Grad I
Comărnescu Sorin Educație fizică Titular Grad I
Pantilimon Valeriu Educație vizuală Titular Grad I
Oprea Ștefan Educație muzicală Suplinitor Debutant

 

TOTAL CADRE DIDACTICE: 59

 STATUT:

  • titulari – 49 83,05%

din care:    A) cu normă întreagă: 41

  1. B) cu fracțiune de normă: 8

 

  • suplinitori – 10 16,95%

din care:    A) cu normă întreagă: 2

  1. B) cu fracțiune de normă: 8

 

STUDII:                                                                 100%

  • calificaţi – 59

 

DISTRIBUŢIA PE GRADE DIDACTICE:

Doctor - 6

Gradul I – 34

Gradul II – 9

Definitivat – 8

Debutant - 2

 

PROFESORII NOȘTRI SUNT:

Autori de manuale, culegeri, cărți: 15

Metodiști I.S.M.B.: 8

Membrii în consiliul consultativ al disciplinei: 2

Experți ARACIP: 2

Formatori: 9